Oferta programowa

Zaspokojenie indywidualnych potrzeb edukacyjnych każdego dziecka ułatwia prowadzenie zajęć w małych grupach. Zajęcia prowadzone w każdej grupie są dostosowane do wieku oraz rozwoju psychomotorycznego poszczególnych dzieci. Podstawowym celem programowym jest umożliwienie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka. Specjalnie dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat opracowaliśmy program, dzięki któremu Twoje dziecko będzie odważnie stawiać pierwsze kroki ku samodzielności. Będzie mu łatwiej przystosować się do życia przedszkolnego. Podczas zajęć, dziecko zdobędzie pierwsze doświadczenia społeczne, bawiąc się z rówieśnikami. Będzie odkrywać w sobie nowe talenty, pozna wiele zabaw, które dodatkowo będą stymulować jego rozwój. Dzieci uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, poznają piosenki, wierszyki, rymowanki, słuchają bajek, legend i opowiadań, uczestniczą w zajęciach plastycznych, przy użyciu rozmaitych technik.

Zajęcia taneczno-ruchowe

Zajęcia taneczno-ruchowe to nie tylko świetna zabawa dla Twojego dziecka lecz także nauka tańca poprzez zabawę wraz z mieszanką ćwiczeń ogólnorozwojowych i rytmicznych. Pierwsze kroki dziecka w świecie tańca, który rozwija, odkrywa zdolności, wzmacnia pewność siebie i daje wiele radości! Eksperci w dziedzinie wychowania fizycznego, zgodnie twierdzą, że ćwiczenia ruchowe zwiększają zdolności uczenia się. Zajęcia kierowane do najmłodszych umożliwiają: opanowanie podstawowych kroków i figur w tańcach i zabawach, wyrobienie poczucia rytmu i płynności ruchów, rozwinięcie indywidualnych zainteresowań Twojego dziecka oraz poprawiają wydolność układu krążenia i oddychania. Zajęcia łączą ze sobą elementy tańca klasycznego, ludowego, nowoczesnego i gimnastyki korekcyjnej.

Dodatkowo prowadzimy zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem muzyki klasycznej.Muzyka poważna działa na nastrój i emocje człowieka,stymuluje rozwój mózgu,pamięci i poczucia przesztrzeni.Dziecku słuchajacemu muzyki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania , liczenia, logicznego myślenia oraz nauki języków obcych.

Gimnastyka 

Postawa ciała każdego dziecka kształtuje się z biegiem lat pod wpływem bodźców środowiska zewnętrznego. Prawidłowa postawa ciała jest gwarancją dalszego prawidłowego rozwoju zdrowotnego dziecka dlatego konieczne jest już od najmłodszych lat życia zabieganie oraz niwelowanie wad postawy. Gimnastyka prowadzona w naszym centrum ma do spełnienia szereg celów. Główny to skorygowanie istniejących zaburzeń prawidłowej postawy ciała i doprowadzenie jej do stanu prawidłowego. Bardzo ważne jest także ograniczenie możliwości powstawania wad postawy poprzez wyrabianie właściwych nawyków. Gimnastyka prowadzona jest z zastosowaniem ćwiczeń przeciwdziałających wadom postawy najczęściej występujących u dzieci (płaskostopiu, skoliozie, okrągłym plecom).

Zajęcia plastyczno-techniczne

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko będzie rozwijać swój najcenniejszy dar - wyobraźnię, zdolności twórcze i poczucie estetyki. Dzieci uczestnicząc w zajęciach poznają wiele różnych technik artystycznych i materiałów, z którymi do tej pory nie miały okazji pracować. Będą uczyły się poprzez zabawę. Bardzo ważna jest różnorodność technik (rysunek, malarstwo, rzeźba papieroplastyka) jak również wykorzystywanych materiałów. Zajęcia plastyczno-techniczne są bardzo różnorodne co powoduje że nie nudzą dzieci i mogą dawać wiele radości.
Techniki i materiały, które stosujemy to między innymi: farby akrylowe, plakatowe, kredki zwykłe, pastele suche i olejne, kreda, węgiel drzewny , rysowanie za pomocą patyczka, płaskorzeźba, odciski, odlewy z gipsu, masy plastyczne – glina, masa solna, pulpa papierowa, plastelina, modelina, papierowe konstrukcje, origami, stempel. Wykorzystujemy także wiele innych materiałów (tkanina, filc, ozdobna tekturka falista, mazaki olejne, sztyfty do tkanin, makarony, koraliki, piórka, tasiemki, brokat, konfetti ozdobne, sznurki papierowe, puszyste druty, styropian, kabelki kolorowe) oraz wiele innych, które podpowie nam nieograniczona skarbnica wyobraźni. 

Zajęcia  logopedyczne

Prowadzone przez absolwentkę logopedii.Zajęcia odbywają się w formie zabawy i są dobrowolne dla każdego chętnego malucha.Wspomagają rozwój mowy, pomagają wychwycić wczesne wady wymowy.Czas zajęć nie przekracza 20min a podział na kilkuosobowe grupy pozwala skupić się na każdym dziecku.Wierszyki oraz rymowanki wykorzystywane w trakcie zajęć ćwiczą także pamięć ,wyobrażnie i poprawną polszczyznę."Gimastyka buzi i języka"odbywa sie dwa razy w tygodniu.